کهنه یادداشت های یک جا مانده از عالم

کهنه یادداشت های یک جا مانده از عالم

دلتنگم
چه ساده گذشت آن دوران که صفا و صمیمیت در قلبمان موج میزد...
یارب من اشتباهی سوار شدم می خوهم پیاده شوم....
من از اولش اشتباهی بودم مرا به همان جا بازگردان...

وطنت را چند می فروشی آقای نکونام؟

جمعه, ۴ مرداد ۱۳۹۲، ۰۵:۵۱ ب.ظ


این خانم ژاپنی یک پسرش را به جبهه فرستاده تا خوزستان ما، عربستان نشود. خلیج فارس ما، خلیج عربی نشود. آقای نکونام؛ شما که کاپیتان تیم ملی ایران هستی چه کرده ای؟ چند میلیارد از پول ما رشوه گرفتی که نروی در لیگ «خلیج عربی» امارات بازی کنی؟ وطنت را چند می خواستی بفروشی کاپیتان؟
بنازم به این خانم یامامورا. بنازم به خمینی که چنین مادرانی را به ایران دلبسته کرده. به همان خمینی که گفت: «ایران موجودی است الهی که بر بال فرشته ها نشسته است.» فرشته های ایران همینها هستند. فرشته های ایران؛ آن مادران ارمنی هستند که نگفتند "به ما چه" و تنها پسرشان را برای خوزستان و خلیج فارس دادند. آن مادرانی هستند که دو تا و سه تا و چهارتا پسرشان را دادند و آخ نگفتند.
آقای فوتبالیست حرفه ای! کاپیتان تیم ملی من باید غیرت داشته باشد. باید مثل سعید طوقایی باشد؛ پهلوان کوچولوی ایران. قهرمان ورزش های باستانی ایران که در 7 سالگی عکسش زینت بخش تمام قهوه خانه ها و زورخانه بود، اما یک بار که دیدن امام رفت، جبهه ای شد و اندکی بعد شهید شد در حالی که 15 سال هم نداشت. مثل آن قهرمان تکواندو که شهید شد اما شوربختانه اسمش را نمی دانم چون نام نکونام ها برای رسانه ها نیکوتر است ...
اما مرده شور فوتبالی را ببرد که کاپیتان هایش اینها هستند و بازنشسته هایش سیتیزن شیپ امریکا. نامردم اگر هر بار که دیدم پایت به توپ خورد به ازای هر فاتحه ای که برای پسر این مادر ژاپنی خواندم؛ به صاحب این فوتبال و نمک نشناس هایش لعنت نکنم.
راستی! حیف وارطان آراکلیان که بهمن 57 جلوی ساختمان رادیوتلویزیون تیر خورد و شهید شد تا تلویزیون جمهوری اسلامی؛ تو و امثال تو را نشان بدهد. حیف از وارطان که تنها پسر مادری ارمنی بود.

نظرات  (۵)

باسلام

الفاتحه

قشنگ بود . . .

یاعلی . . .

۰۹ مرداد ۹۲ ، ۱۶:۲۰ استاد نوجوان

واقعا بعضیا چقدر ...............

 

سلام دوست خوبم ممنون که بهم سر زدی و ممنون از مطالب مفیدت
۰۴ مرداد ۹۲ ، ۲۳:۵۲ دانشجوی خبرنگار
غیرت و مسلمونی چیزی نیست که هر شخص نسبتن محترمی داشته باشه...به خصوص از نوع فوتبالی و پولدار و ...
نکته دیگه اینکه تازه مسلمان ها دارن از مسلمان زاده ها پبشی می گیرن...
۰۴ مرداد ۹۲ ، ۱۹:۲۳ مریم اکبری
هر چی میخام نگم نمیشه...
مفت خورترین و بیمصرف ترین  قشر جامعه ما همین فوتبالی ها هستند....
پاسخ:
درود!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">